Blastrac
Nowości

NOWE SZLIFIERKI PLANETARNE PRZYSZŁOŚĆ SZLIFIEREK DO POSADZEK

14-Sep-17 12:55

BLASTRAC PRZEDSTAWIA NOWE TARCZE !

06-Jun-17 14:42

ICRI-PROFILE BETONU BLASTRAC- WZORCE

11-Jan-17 16:32

Przegląd Wydarzeń Blastrac 2016

11-Jan-17 10:29

Akcesoria do szlifierek

Firma Blastrac posiada duży wybór narzędzi do szlifierek. Są to przede wszystkim narzędzia – segmenty lub tarcze diamentowe do polerowania/szlifowania.
W celu ułatwienia klientom wyboru odpowiedniego modelu, w zależności od rodzaju powierzchni firma Blastrac prezentuje 3 kolory segmentów– każdy kolor oznaczy inny stopień twardości kamienia:
 

  • Kolor niebieski: odpowiedni dla miękkich podłóg (twardy kamień)
  • Kolor zielony: odpowiedni dla średnich podłóg (medium kamień)
  • Kolor czerwony: odpowiedni dla twardych podłóg (miękki kamień) 

W przypadku szlifowania betonu istotne jest dobranie odpowiedniego kamienia do twardości powierzchni, w celu uzyskania zamierzonego efektu.  

Generalnie istnieje prosta zasada, że twarde powierzchnie wymagają użycia miękkiego diamentu, a miękkie powierzchnie wymagają użycia twardego kamienia. Twardość materiałów jest bardzo różna, dlatego przykładowo beton może być miękki lub twardy i może mieć różne stopnie twardości. Odpowiedni dobór narzędzi do obróbki ma istotny wpływ na zużycie segmentów, a przez to na koszt wykonania.


Wysoka jakość segmentów firmy Blastrac wynika m.in. z tego, że w segmentach użyte są w 100% sztuczne kamienie, o regularnych kształtach i wymiarach, co ma istotny wpływ na końcową jakość i wygląd szlifowanych powierzchni.
W celu uzyskania odpowiednich powierzchni Blastrac oferuje, w obrębie danego koloru gradacje, czyli różne wielkości kamieni o ziarnistości od 18 do 150.


Firma Blastrac stworzyła szeroką gamę maszyn do szlifowania (jednogłowicowych oraz planetarnych) oraz narzędzi do obróbki powierzchni (segmenty i tarcze diamentowe), które mają zastosowanie w prawie do każdej aplikacji. Dodatkowo w celu ułatwienia montażu poszczególnych elementów Blastrac opracował system DIAMAG, który pozwala operatorowi maszyny na szybką i prostą instalację do poszczególnych adapterów szlifierki.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Blastrac Poland.