Blastrac
Nowości

NOWE SZLIFIERKI PLANETARNE PRZYSZŁOŚĆ SZLIFIEREK DO POSADZEK

14-Sep-17 12:55

BLASTRAC PRZEDSTAWIA NOWE TARCZE !

06-Jun-17 14:42

ICRI-PROFILE BETONU BLASTRAC- WZORCE

11-Jan-17 16:32

Przegląd Wydarzeń Blastrac 2016

11-Jan-17 10:29

Lotniska i Pasy Startowe

Aquaplaning jest dużym niebezpieczeństwem na pasach startowych. Po upływie pewnego czasu  i w zależności od rodzaju i masy powierzchni a także częstotliwości ruchu, ślady gumy zostawione przez koła samolotów powodują, że powierzchnia staje się powoli gładka i następuje eliminacja mikro struktury. Solona powierzchnia pasów startowych eliminuje makro chropowatość. Bez makro struktury pokrycie powierzchni nie umożliwia dalej drenażu/odpływu wody  z pasa startowego i dlatego ta warstwa wody, która pozostanie na powierzchni odpowiada za efekt aquaplaningu.
 
W celu zmniejszenia wypadków na pasach startowych i zapewnienia bezpieczeństwa: chropowatość  i opory tarcia muszą być przywrócone do swojej oryginalnej wartości. Są to tylko mechaniczne możliwości aby odtworzyć mikro i makro strukturę dla zapewnienia procesu poprawy bezpieczeństwa. Dzięki użyciu technologii śrutowania firmy BLASTRAC jesteśmy w stanie odtworzyć mikro i makro strukturę do pierwotnej wartości, a w niektórych przypadkach osiągnąć nawet większe parametry.
 
Blastrac jest najbardziej doświadczonym producentem śrutownic wykorzystywanych do renowacji pasów startowych. Nasza maszyna 2-45D Blastrac jest najbardziej wydajnym rozwiązaniem do regeneracji mikro i makro struktury powierzchni płyt lotniskowych. Dzięki temu możliwe jest do wykonania ok. 3600m2 na godzinę powierzchni pasa startowego.
 

ROZWIĄZANIE/ZALECENIA

 ŚRUTOWANIE może być także użyte do czyszczenia i przygotowania powierzchni przed nakładaniem powłok, malowaniem, kładzeniem płytek. Śrutowanie stosowane jest do usuwania starych powłok, gumy z pasów startowych lotnisk, usuwanie oznakowań poziomych dróg, autostrad, pasów startowych i posadzek przemysłowych. Śrutowanie umożliwia także przywracanie chropowatości powierzchniom dróg.
 
SZLIFOWANIE jest wydajną, dodatkową techniczną możliwością usunięcia cienkiej warstwy od defektów na delikatnej powierzchni lub przygotowania powierzchni przed położeniem nowego asfaltu na płycie lotniska. Nasze szlifierki są szlifierkami pracującymi także na zasadzie planetarnej (trójgłowicowe szlifierki planetarne).
 
FREZOWANIE jest stosowanym rozwiązaniem do czyszczenia powierzchni i usuwania powłok malarskich, gumowych oraz klejów itp. Frezowanie służy także głębokiemu i dokładnemu usuwaniu betonu i asfaltu a także usuwaniu oznakowań poziomych dróg.
USUWANIE/ZRYWANIE jest najszybszą techniką do usuwania jakichkolwiek starych, miękkich powierzchni (guma, płytki ceramiczne, twarde drewno, dywan, linoleum itd.) przed położeniem nowych powłok wewnątrz pomieszczeń.
 
POLEROWANIE służy uzyskaniu błyszczących powierzchni na takich materiałach jak marmur, beton, naturalny kamień czy lastryko.
 
SYSTEM ODKURZACZY PRZEMYSŁOWYCH jest idealnym uzupełnieniem wszystkich powyższych urządzeń.